Holding

Yetenek Yönetimi

 

Yetenek Yönetimi ile çalışma arkadaşlarımızın sahip olduğu yetenekleri ve geleceğe dair potansiyellerini belirleyerek, kariyer ve gelişim planlamalarını yapıp, insan kaynağımızı ve organizasyonumuzu geleceğe taşımayı hedefliyoruz.

Bu hedefe ulaşmak için sistemli bir yaklaşım ile yedekleme ve kariyer gelişimi planlamaları yaparak bu süreçleri destekliyoruz. Yapılan planlar doğrultusunda çalışanlarımızın başarılı yönlerini ve gelişmeye açık noktalarını ortaya koymak, farkındalıklarını arttırmak ve gelişim planları hazırlamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Yeteneklerimizin gelişimini sürdürülebilir ve sürekli kılmak amacıyla ise kurum içi gelişim programları, koçluk ve mentorluk süreçleri gibi farklı gelişim araçları kullanarak, çalışma arkadaşlarımızı geleceğe hazırlıyoruz. 

Yetenek Yönetimi kapsamında, başlıca hedeflerimizden biri olan genç yeteneklerin IC Holding ve Grup Şirketlerine kazandırılmasına önem veriyoruz. Doğru insan kaynakları uygulamaları ve gelişim planlaması ile genç yeteneklerin sahip olduğu pozitif kabiliyetleri geliştirerek çalışanlarımıza kendi kariyerlerinde etkin rol oynama ve kariyer gelişimlerine yön verme fırsatı sunuyoruz.

Yetenek Yönetimi sürecimizi, İşe Alım, Performans Yönetimi, Eğitim ve Gelişim gibi tüm İnsan Kaynakları süreçleri ile entegre bir yapıda yönetiyoruz