Holding

IC Kuşağı Staj Programı

 

IC Kuşağı Kısa Dönem Staj Programı

IC Holding ve Grup Şirketlerinin hedeflerinden, ilkelerinden ve değerlerinden yola çıkarak stajyerlerimizin staj deneyimlerini iyileştirmek adına, “IC Kuşağı Kısa Dönem Staj Programı” ile tüm grup şirketlerimizdeki staj süreçlerini yapılandırarak standardize ettik.

Staj programımız ile üniversitelerin 3. ya da 4. sınıf öğrencilerine, zorunlu stajları kapsamında kendilerini ve yetkinliklerini geliştirebilecekleri gerçek bir iş deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz.

Başvuruların toplanması ile başlayan programımızda, gerekli nitelikleri sağlayan stajyer adaylarımızdan gönderecekleri videolar ile kendilerini tanıtmalarını istiyoruz. Sonrasında adaylarımıza yetenek testi göndererek, insan kaynakları olarak birebir mülakatlar yapıyoruz. Bu aşamaların ardından, ihtiyaçlar doğrultusunda uygun stajyerlerimizi ilgili grup şirketimizde staja başlatıyoruz.

Staj sürecinde her stajyerimize bir insan kaynakları iş ortağı ve bir de şirket içerisinden mentor atıyoruz. IC Akademi üzerinden atanan eğitimler ile kişisel gelişimlerine destek oluyoruz. 

Staj sürecinin sonunda da süreci birlikte değerlendirerek; hem stajyerlerimizin, hem de yöneticilerimizin görüş ve önerilerini alıyoruz. 

IC Kuşağı Yeni Mezun Geliştirme Programı

IC Kuşağı Kısa Dönem Staj Programı’nı başarı ile tamamlayan yeni mezun stajyerlerimizi yetenek havuzuna alarak uzun dönem staj için değerlendiriyor ve IC Kuşağı Yeni Mezun Geliştirme Programı’na dahil ediyoruz. 

IC Kuşağı Yeni Mezun Geliştirme Programı ile vizyonumuzu destekleyecek, yetkinliklerimizi benimseyecek genç yeteneklere uzun süreli staj imkanı sağlayarak IC Holding ve Grup şirketlerinde görev alacak geleceğin profesyonellerini bu kişiler arasından seçiyoruz.

Program içeriğindeki rotasyonlu çalışma programı ve çeşitli mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ile genç yeteneklerimizin şirketi ve departmanları daha yakından tanımasını sağlarken, gelişimlerine de destek oluyoruz. 

Programı başarı ile tamamlayan genç yeteneklerimizi, açık kadroların oluşması durumunda öncelikli olarak değerlendiriyor ve işe alımlarını gerçekleştiriyoruz.